Wśród licznych miast w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się w górę.
Pomocne zmiany w mieście.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Ilość napraw i inwestycji jest ogromna. Bardzo pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie postępowanie w obszarze uzyskiwania dotacji spowodowały, że gmina rozwinęła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe obiekty dla ludności.
Liczne innowacje nie są widoczne dla typowego Krakusa. Nie oznacza to jednakowoż, że nie istnieją. Zwykle pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Typowemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się też w zakresie opcji kulturalnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te miejsca inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych akcje nie tyczą się jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym województwem małopolskim. Zatem lepiej nie narzekać tylko zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – o ile uda się zachowania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi zostać niezwykłą stolicą małopolski.
Majchrowski program

Podobne artykuły

Comments are closed.