Closed

Kraków gotuje się na wybory

Listopad 12th, 2014 / tags:, , / categories: Bez kategorii /

Najważniejszym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się przez wzrost liczby pojazdów na naszych ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.

Comments are closed.