Teraz jesteśmy w stanie ogłosić, że medycyna idzie coraz bardziej do przodu. Jakkolwiek zwróćmy chociażby uwagę na depresję. Jest to choroba na tle psychicznym i coraz więcej osób w nią wpada. Poza tym odróżniamy parę rodzajów takiej depresji- należałoby chociażby zwrócić szczególną uwagę na chandrę nerwicową. Co możemy o niej powiedzieć?

pracholizm
Taki typ depresji powoduje przewlekłe obniżenie nastroju trwające bodaj kilka lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie postaci zazwyczaj mają prawie non stop obniżony nastrój, są smutne, wielokrotnie mają poczucie beznadziejności. Także sama ich energia życiowa jest nadzwyczaj niska, tracą zainteresowania, specyficzny jest brak koncentracji, niemożliwość skupienia myśli.

opalenizna
Posiada ona wyznaczone przyczyny. Do jednych jesteśmy w stanie zaliczyć nieprzystosowanie społeczne, będące być może następstwem intensywnych urazów z przeszłości. Zdołało być one wywołane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, które doprowadziły do straty celów, niezdolności zaspokajania oraz wyrażania swoich potrzeb. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć czynniki biologiczne oraz genetyczne. Nie istotne, czy to taki rodzaj depresji, czy inny – na pewno ważne jest to, aby z nią walczyć.

rodzina
Jest ona istotnym schorzeniem, skutkiem tego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z pomocy lekarzy, jak oraz porządnych, mało szkodliwych leków. Z pewnością nie wszystko trwa wiecznie- również i nasze życie. Musimy być już do tego przyzwyczajeni. Jednakowo dzieje się w przypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, zazwyczaj po porodzie oraz trwa jakiś określony okres.

Podobne artykuły

Comments are closed.