Obecnie jesteśmy w stanie oznajmić, że medycyna gna coraz bardziej do przodu. Jednakże zwróćmy choćby uwagę na depresję. Jest to choroba na tle psychicznym i coraz to więcej osób w nią wpada. Poza tym odróżniamy kilka rodzajów takiej depresji- należałoby chociażby zwrócić uwagę na depresję nerwicową. Co możemy o niej powiedzieć?

psychologia
Taki typ depresji powoduje przewlekłe obniżenie nastroju trwające chociaż kilka lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie osoby z reguły mają prawie stale obniżony nastrój, są smutne, w szeregu przypadków mają poczucie beznadziejności. Też sama ich energia życiowa jest bardzo niska, tracą zamiłowania, specjalistyczny jest brak koncentracji, niemożność skupienia myśli.
Władimir Kliczko
Posiada ona wskazane przyczyny. Do jednych możemy zakwalifikować nieprzystosowanie społeczne, będące być może ciągiem intensywnych urazów z przeszłości. Zdołało być one spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, jakie doprowadziły do utraty celów, niezdolności zaspokajania i wyrażania swoich potrzeb. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć czynniki biologiczne oraz genetyczne. Nie ważne, czy to taki rodzaj depresji, czy inny – na pewno istotne jest to, by z nią walczyć.

mobbing
Jest ona znacznym schorzeniem, wobec tego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z pomocy lekarzy, jak i właściwych, mało szkodliwych leków. Na pewno nie wszystko trwa wiecznie- też oraz nasze życie. Musimy być już do tego przyzwyczajeni. Tak samo dzieje się w przypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, w większości wypadków po porodzie oraz trwa jakiś sprecyzowany okres.

Podobne artykuły

Comments are closed.